Co je to smaltování?

Smaltovani_Uvodni_fotka

Smaltové barvy se používají při barvení odznáčků. Oživí ho, dají mu hloubku a originální vzhled.
 Brože v mé nabídce najdete ve dvou provedeních – s měkkým smaltem a s imitací tvrdého smaltu.
 Jaký je mezi nimi rozdíl a proč se cenově liší? To se dozvíte v tomto krátkém článku.

 

 Ukázka měkkého smaltování

Měkké smaltování

Měkký smalt poznáte na první pohled, reliéf motivu vždy vystupuje o trošku výš, než je samotná barva (ta se jeví jako lehce zapadlá).

Tento typ smaltu je v dnešní době velmi oblíbený, protože nabízí širokou paletu barev a díky snazšímu zpracování je proces výroby odznáčku o trochu kratší a ve výsledku i levnější.

Nevýhodou ale může být menší odolnost barev vůči poškrábání – zde je důležitá pravidelná péče o brož a její správné skladování. Proto jsem si pro vás připravila článek spolu s návodem na čištění „Péče o odznáčky“.

 

 

 

  

 

Ukázka tvrdého smaltování

Tvrdé smaltování

Tvrdý smalt, případně jeho imitace, je ve výsledku povrchově tvrdší a odolnější, vydrží v řádu desítek let při správném zacházení a skladování.

Tvrdé smaltování dobře poznáte pohmatem. Když odznáček přejedete prstem, ucítíte, že je reliéf i barva skoro v jedné rovině. Vizuálně se vám brož může jevit lesklejší než u měkkého smaltování, protože je během výroby důkladně leštěna.

Nevýhodou tvrdého smaltu je omezená paleta barev a vyšší výrobní, tudíž i prodejní, cena. Avšak pár korunek navíc se vám vrátí v prodloužené životnosti a zvýšené odolnosti odznáčku.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení